خبر گزاری همدان

خبری,تحلیلی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سیاسی,ورزشی

مجموع كل آراء شمارش شده استان همدان (حوزه انتخابیه تویسرکان)

آراء نامزدهای انتخابات هشتمين دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابيه تويسركان

مجموع آراء شمارش شده حوزه انتخابيه تويسركان: 44000

نماينده منتخب اين حوزه:

شهريار طاهرپور 19337


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ اسفند۱۳۸۶ساعت ۸:۶ قبل از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مجموع كل آراء شمارش شده استان همدان (حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ)

آراء نامزدهای انتخابات هشتمين دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابيه بهار و كبودراهنگ

مجموع آراء شمارش شده حوزه انتخابيه بهار و كبودراهنگ: 117957

نماينده منتخب اين حوزه:

عيسي جعفري 30741


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ اسفند۱۳۸۶ساعت ۸:۳ قبل از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مجموع كل آراء شمارش شده استان همدان (حوزه انتخابیه نهاوند)

آراء نامزدهای انتخابات هشتمين دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابيه نهاوند

مجموع آراء شمارش شده حوزه انتخابيه نهاوند: 84864

نماينده منتخب اين حوزه:

مهدي سنايي 25716


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ اسفند۱۳۸۶ساعت ۷:۵۸ قبل از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مجموع كل آراء شمارش شده استان همدان (حوزه انتخابیه ملایر)

آراء نامزدهای انتخابات هشتمين دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابيه ملاير

مجموع آراء شمارش شده حوزه انتخابيه ملاير: 105352

نمايندگان منتخب اين حوزه

امين حسين رحيمي 34343

 

سيد محمدحسن فاضليان

حسن ونايي

دور دوم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ اسفند۱۳۸۶ساعت ۷:۴۹ قبل از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مجموع كل آراء شمارش شده استان همدان (حوزه انتخابیه همدان)

آراء نامزدهای انتخابات هشتمين دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابيه همدان

مجموع آراء شمارش شده حوزه انتخابيه همدان: 666276
 

نمايندگان منتخب اين حوزه

حميد رضا حاج بابايي 109975

 

سيد محمد كاظم حجازي

سيد مرتضي حسني حلم

دور دوم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ اسفند۱۳۸۶ساعت ۷:۴۰ قبل از ظهر  توسط همدان پرس  | 

آخرين نتايج انتخابات استان

ستاد انتخابات استان همدان طي اطلاعيه‌اي آخرين نتايج انتخابات استان را اعلام كرد
در اين اطلاعيه ضمن تقدير از حضور گسترده مردم درهشتمين دوره مجلس اسلامي آمده است.
با سپاس بيكران به درگاه خداوند متعال كه توفيق خدمتگزاري به مردم شريف و بصير استان همدان را به ما عطا فرموده و با تشكر از امت حزب‌ا... و حماسه‌آفرين كه تجسم وحدت ملي و انسجام اسلامي را در پاي صندوق‌هاي اخذ راي در برابر ديدگان جهانييان به نمايش گذاشته و برگ زرين ديگري به دفتر حماسه انقلاب اسلامي افزودند، فرصت را مغتنم شمرده و از همه كساني كه با دل‌هايي مملو از ايمان و عشق به آرمان‌هاي حضرت امام خميني (ره) و رهنمودهاي والاي مقام معظم رهبري در اين انتخابات همكاري و تلاش نموده‌اند اعم از راي‌دهندگان، مجريان سخت‌كوش انتخابات هشيار انتظامي و امنيتي تقدير و تشكر مي‌نماييم و نتايج اخذ آراء استان را به شرح زير اعلام مي‌داريم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۶ساعت ۷:۳۲ قبل از ظهر  توسط همدان پرس  | 

بودن یا نبودن، مسئله این نیست

خبرگزاری همدان: روز جمعه انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و بعد از آن دیگر خبری از تراکت ها و پلاکارد های پخش شده در پیاده روها و خیابان ها نیست، بنرهای تبلیغاتی از سطح شهر جمع آوری می شوند، بازار کانون های تبلیغاتی کساد می شود و cd فروشان و فیلم سازان کرکره های مغازه های خود را پایین می آورند.

هشتمین انتخاب

ستادهای تبلیغاتی از رونق می افتند و بحث و جدل های هواداران و کاندیداها نیز دیگر به گوش نخواهد رسید چرا که انتخابات برگزار می شود و همه فقط منتظر اعلام نتایج هستند.

با تمام این تفاصیل با طلوع خورشید روز بعد باز هم کانون های تبلیغاتی کار خورد را شروع می کنند و فیلم سازان خیالات مردم را فیلم می کنند و خلاصه هر کسی به کسب و کار خود مشغول می شود با این تفاوت که سوژه کارشان انتخاباتی نیست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۵:۸ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

حضور شكوهمند در ‪ ۲۴‬اسفند

خبرگزاری همدان: شخصيت ها و مقام هاي سياسي امنيتي همدان مي‌گويند: حضور شكوهمندمردم ايران اسلامي در روز ۲۴اسفند در پاي صندوقهاي راي، فرافكني‌هاي دشمنان نظام و انقلاب را خنثي خواهد كرد.

آنان مي‌گويند: دشمنان در اين روز حضور حماسي ملتي كه از جان و مال خود گذشتند تا درخت انقلاب همچنان شكوفا و بارور بماند را روبروي خود خواهند داشت.

در اين روز به طور قطع مردم با حضور گسترده خود در انتخابات يكي از حماسه‌سازترين وقايع تاريخي قرن را رقم خواهند زد و به رسانه‌هاي غربي خواهند فهماند كه توطئه‌هاي آنان در انحراف مسير انتخابات راه به جايي نخواهد برد.

مديركل سياسي انتظامي استانداري همدان مي‌گويد: مردم كشورمان همواره و در تمامي صحنه‌ها حضوري باورنكردني داشته و حمايت همه جانبه خود از انقلاب و نظام را از بدو تحقق انقلاب تا حال حاضر نشان داده‌اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۴:۵۷ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

خداحافظی داخم در روز پیروزی والیبال شهرداری

فرهاد داخمخبرگزاری همدان، علی شایان: سر مربی تیم والیبال شهرداری همدان، بازی امروز تیمش برابراتکای تهران را به تماشاچیان، خبرنگاران، صدا و سیما و زحمتکشان بی ادعای تیم شهرداری هدیه کرد.

فرهاد داخم در گفتگو با خبر گزاری همدان، بازی خوب و دیدنی برابر اتکای تهران را نشان از غیرت و تعصب بازیکنان تیم شهرداری خواند و افزود از آنجا که مطالبات بازیکنان بعد از وعده های مکرر مسئولان پرداخت نشد، روحیه بسیار ضعیفی بر تیم حاکم بود، تا اینکه با  پا درمیانی و قول مساعدی الیاسی نماینده شورای شهر مبنی بر پرداخت قسمتی از مطالبات ، بازیکنان با دلگرمی بیشتری وارد زمین شدند، ضمن اینکه حضور تماشاچیان در سالن مسابقات انگیزه لازم برای برد را دو چندان کرد و توانستیم در این دیدار نیز پیروز باشیم و با روحیه ای خوب و خندان به پیشواز عید نوروز برویم.

وی در ادامه افزود باقیمانده مطالبات نیز با وساطت شهردار منطقه یک فبل از عید نوروز پرداخت خواهد شد و امیدواریم دیگر شاهد آزار و اذیت بازیکنان در پرداخت حقوق و عیدی نباشیم. داخم برنامه تیم شهرداری برای این دیدار را سرویس های خوب وکم اشتباه دانست و گفت با آنالیزی که از تیم اتکا کرده بودیم، تاکتیک و مهره چینی خود را به صورتی ترتیب دادیم که شاهرخ جلوه در همه حال رودرروی حسام بخشی، سرعتی زن تیم اتکا قرار بگیرد تا نقطه قوت تیم اتکا را مهار کنیم و خوشبختانه توانستیم با این رویکرد ازسد تیم اتکا بگذریم. وی بازی خوب شاه زمانی و احمدی را در پیروزی تیمش مثمر ثمر دانست و از حضور بسیار مفید محمد رضا اسمی بازیکن همدانی تیمش که از ابتدای این بازی دز پست لیبرو ایفای نقش می کرد قدر دانی کرد.  

وی در پایان به ادا کردن حق و قول خود مبنی بر جایگاه ششم شهرداری در پایان فصل اشاره کرد و افزود با تمام احترامی که برای مردم همدان و جامعه خبری این شهرقایلم، از همه خداحافظی می کنم و از مسئولین شورای شهر که در لحظات پایانی روحیه تیم را مضاعف کردند تشکر می کنم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۲:۳۱ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

کنسرت موسیقی ترنم بهار

کنسرت موسیقی ترنم بهار به همت انجمن موسیقی همدان و با اجرای گروه فاخته برگزار می گردد.

 

۲۵ و ۲۶ اسفند ماه ۱۳۸۶     ساعت ۱۹

 

مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا

 

کنسرت موسیقی ترنم بهار

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۱:۳۹ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

25 شماره با شما

بیست و پنجمین شماره

ویژه نامه استانی روزنامه فرهنگ آشتی منتشر شد.

25 شماره با ویژه نامه های استانی فرهنگ آشتی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۸:۴۶ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

200 بازرس از سوی سازمان بازرگانی، بازار ایام نوروز را كنترل خواهند کرد

خبرگزاری همدان: به منظور نظارت بر قیمت کالا و مواد مورد نیاز مردم در ایام نوروز و با هدف جلوگیری از تخلفات احتمالی، بیش از200 بازرس از سوی سازمان بازرگانی بر بازارهای نوروزی نظارت خواهند کرد.

رییس سازمان بازرگانی استان همدان در گردهمایی توجیهی آموزشی بازرسان و ناظرین افتخاری طرح نظارتی ویژه نوروز 87 که با حضور بازرسین افتخاری، ناظر سازمان بازرسی و تعدادی از روسای اتحادیه های خدماتی و توزیعی برگزار شد با اشاره به اهمیت کنترل قیمت ها در ایام نوروز افزود: در روزهای پایان آخر سال به دلیل افزایش تقاضا از سوی مردم برای خرید کالا و مواد مورد نیاز، برخی فروشندگان متخلف سعی می کنند با افزایش غیر قانونی قیمت کالاها سود بیشتری را کسب کنند که با هدف جلوگیری از این تخلف، بیش از 200 نفر بازرس ویژه در ایام نوروز بر بازارها و فروشگاه ها نظارت خواهند کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۱ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۸:۵۰ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

24 شماره با شما

بیست و چهارمین شماره

ویژه نامه استانی روزنامه فرهنگ آشتی منتشر شد.

24 شماره با ویژه نامه های استان فرهنگ آشتی

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۰ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۰:۳۲ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

پرسپوليس، مدعی عنوان قهرمانی در مقابل پاس همدان متوقف شد

تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس تهران و پاس همدان در هفته‌ي بيست و چهارم رقابت‌هاي ليگ برتر به تساوي يك بر يك رضايت دادند.

در اين بازي كه در حضور بيش از 30 هزار تماشاچي در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد، نيمه‌ي اول را تيم پاس همدان با حملات پي در پي و ايجاد موقعيت‌هاي خطرناك و تك به تك دروازه‌ي پرسپوليس را تهديد ‌كرد و سرانجام موفق شد روي يك پاس توي عمق در دقيقه‌ي 29 بازي توسط يدالله اكبري به گل دست يابد.

در ادامه اين پرسپوليس بود كه مدام روي دروازه‌ي پاس حمله مي‌كرد اما، اين حملات در نيمه‌ي اول ثمري براي اين تيم نداشت.

نيمه‌ي دوم را تيم پرسپوليس هجومي آغاز كرد و با حركت از كنار‌ه‌ها و ارسال سانتر از جناحين سعي در باز كردن دروازه‌ي پاس داشت و در نهايت بازيكنان اين تيم توانستند از اشتباه يكي از مدافعين پاس استفاده كرده و در دقيقه‌ي 79 با ضربه‌ي سري كه عليرضا نيكبخت‌واحدي آن را زد كار را به تساوي بكشانند.

بازي در ادامه با حملات پياپي دو تيم همراه بود كه سرانجام در دقيقه‌ي 89 تيم پاس صاحب يك پنالتي شد كه اين پنالتي توسط يدالله اكبري تبديل به گل شد اما داور آن را نپذيرفت تا بازي با حساب يك بر يك مساوي به پايان برسد.

ضربه‌ي پنالتي اكبري پس از برخورد به تيرك دروازه‌ توسط خود اكبري وارد دروازه شد كه داور پس از مشورت با كمك داور،‌گل را مردود اعلام كرد.

تيم فوتبال پرسپوليس پس از اين تساوي با 41 امتياز بالاتر از سپاهان در صدر جدول رده‌بندي ليگ برتر باقي ماند. سپاهان نيز با 40 امتياز در رده‌ي دوم جدول باقي خواهد ماند. همچنين پاس همدان نيز با كسب اين يك امتياز با 30 امتياز همچنان در جايگاه يازدهم قرار خواهد گرفت.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۰:۳۶ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

تنها 22 درصد گیاهان دارویی همدان شناخته شده است

رییس شبکه ملی پژوهش و فنآوری گیاهان دارویی در سمینار تخصصی بررسی تولید و تجارت این گیاهان در همدان گفت: یک هزار ون 400 گونه گیاه دارویی در استان همدان وجود دارد که تنها 315 گونه آن شناسایی شده است که 22 درصد این گیاهان است.

دکتر محمدباقر رضایی افزود: به علت فراوانی گیاهان دارویی در کشور نمیدانیم به کدام یک از این گیاهان توجه کنیم  و مشکل تولید و فروش گیاهان دارویی اینجاست .

وی خاطر نشان کرد : هر جا که قدم می گذاریم گیاه دارویی هست و تمام گیاهان می توانند ارزش دارویی داشته باشند، پس باید از این ظرفیت عالی  استفاده بهینه کرد.

رضایی تولید محصول راد بخشی از تجارب گیاهان دارویی دانست و اضافه کرد :بدست اوردن بازار هدف از مباحث مهم در این تجارت است.

این محقق نمونه گیاهان دارویی خاطر نشان کرد :بزرگترین تولید کنندگان گیاهان دارویی فروش ان و بازار هدف است.

رضایی برنامه ریزی مناسب برای رقابت دربازار این محصول ارزشمند را حیاتی بر شمرد و گفت :با توجه

به وجود کالایی تقلبی در بازار ،چنانچه بر نامه ریزی مناسبی صورت نگیرد در سالهای اتی ، همین مقدار تولید را نیز نخواهیم داشت و از گردونه رقابت عقب  میمانیم .

این پژوهشگر با اشاره  به الودگی خاکهای کشور تصریح کرد:

علت این الودگی ،استفاده مداوم از کود های شیمیایی و سموم دفع افات است که زمینه را برای تولید محصولات ارگانیک  محدود کرده است.

رییس سازمان بازرگانی استان همداننیز هدف از برگذاری این سمینار را شناسایی پتانسیل های  استان در تولید گیاهان دارویی دانست  و افزود :در چنین همایش هایی تجار نیز میتوانند با تبادل اطلاعات و تجربه های  خود ، یکدیگر را در فعالیت  موفقتر یاری کنند .

فیصل مرداسی یاد آور شد: همدان پتانسیل های فراوانی در تمامی عرصه های کشاورزی و دامپروری دارد که با کشفاستعدا د ها به سمت رشد و توسعه در حرکت است و میتواند به عنوان استانی کو چک اما چابک در منطقه نقش آفرین باشد.

وی افزود :در بازار امروز رقابت تعیین کننده است وکسی میتواند در عرصه رقابت  بماند که بتواند پتانسیل هایش را عملی کند.مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و دارویی استان نیز در این همایش با اشاره به سهم 40 درصدی کشاورزی از اقتصاد استان اظهار کرد: سالانه 4 و نیم ملیون تن فراورده های کشاورزی در همدان تولید میشود که 50در صد ان نیلز مردم استان را بر طرف میکند و مابقی برای صادرات به دیگر استانهاو یا کشور ها بسته بندی میشود.

احمد فضلعلی خاطر نشان کرد:استان همدان در تولید 2 محصول کشاورزی در جهان رتبه نخست را دارد و در تولید برخی دیگر از محصولات در کشور جایگاه نخست را کسب کرده است.

وی اضافه کرد:همدان در تولید گیاهان دارویی  نیز در کشور رتبه هفتم را دارد که با توجه به وجود پتانسیل های  بالقوه در استان ،این رتبه تا مقام پنجم میتواند ارتقا یاید.

فضلعلی 4 هزار هکتار زمین  زیر  کشت گیاهان دارویی را از پتانسیل  ها ونقاط قوت همدان بر شمرد و خاطر نشان کرد :میتوان با این پتانسیل برای رشد و توسعه گام های بلند تری برداشت ،چرا که رویکرد جهانی نیز استفاده از گیاهان دارویی است.

مدیر کل منابع طبیعی استان نیز حضور شیخ الرییس ابو علی سینا در همدان را نشان از وجود سابقه طولانی این شهر برای کشت و استفاده  از گیاهان دارویی دانست.

موسی امیر خانی یاد اور شد: در استان 905 هزا ر هکتار مرتع وجود دارد که محل رشد گیاهان  دارویی است  و با یک برنامه ریزی مناسب  میتوان  از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کرد .

وی مناطق سیاه دره و فارسبان نهاوند را از عمده مراکز رشد گیاهان دارویی در استان بر شمرد .

همایش یک روزه بررسی تولید و تجارت گیاهان دارویی  به همت سازمان بازرگانی  استان همدان برگزار شد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۸ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۲:۹ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

آموزش 2 هزار امدادگر حمایت روانی در کشور طی 2 سال گذشته

به همت جمعیت هلال احمر کشور و با هدف رفع آسیب های روحی و روانی افراد آسیب دیده بعد از بروز سوانح، تاکنون 2 هزار نفر از اعضای جمعیت هلال احمر کشور آموزش های تخصصی امداد و حمایت روانی را پشت سر گذاشته اند.

معاون برنامه ریزی و آموزش سازمان امداد و نجات کشور در حاشیه اولین کارگاه آموزشی مربیان امداد و حمایت روانی کشور با اشاره به اینکه استفاده از شیوه های تخصصی و بهره گیری از آخرین علوم و فناوری های روز دنیا برای کمک رسانی به آسیب دیدگان از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر کشور است اضافه کرد: با توجه به آسیب های شدید روحی و روانی پس از بروز حوادث به آسیب دیدگان، تشکیل گروه های امداد و حمایت روانی زیر نظر جمعیت هلال احمر از 2 سال پیش در دستور کار قرار گرفت و تاکنون با برگزاری 43 دوره آموزشی، بیش از 2 هزار نفر از اعضای جمعیت هلال احمر آموزش های تخصصی لازم را فرا گرفته اند.

پروین شفیعی با بیان اینکه این دوره های آموزشی به صورت سراسری برگزار می شود و اجرای 17 دوره آموزشی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد اضافه کرد: افراد آموزش دیده در قالب تیم های 4 تا 6 نفره در اولین لحظات بعد از وقوع حادثه در محل حادثه حضور پیدا کرده و با استفاده از شیوه های تخصصی روان درمانی و استفاده از نیروهای بومی در کنار احترام به جامعه آسیب دیده، وظایف خود را انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه این افراد در زلزله های قزوین، بم و زرند کارنامه خوبی از فعالیت خود را به ثبت رساندند تصریح کرد: ساماندهی و تشکیل پرونده تیمی برای این افراد، اجرای برنامه های بازآموزی و اجرای مانورهای تخصصی امداد و حمایت درمانی از برنامه های معاونت آموزش سازمان امداد و نجات کشور است.

وی جمعیت هلال احمر استان را یکی از پویا ترین و فعالترین جمعیت های هلال احمر کشور در مقایسه با دیگر استان ها بر شمرد و افزود: نیروهای امدادی استان همدان دارای سرعت عمل بالا و انسجام قابل توجهی هستند و با توجه به توانمندی های  نیروهای امداد و نجات استان و همچنین برنامه ریزی های کاربردی و اصولی، این استان می تواند بیش از 15 تیم حمایت روانی را آموزش و ساماندهی کند که نقش اساسی در مواقع بروز حادثه خواهد داشت.

شفیعی استان همدان را دارای پتانسیل های خوبی برای آموزش امدادگران به خصوص نیروهای امداد کوهستان و غواصان امدادگر دانست و تصریح کرد: استفاده از تمامی ظرفیت ها و نقاط قوت استان ها برای آموزش بهتر و بیشتر نیروهای امدادی در دستور کار قرار گرفته است که در این زمینه آموزش غواصان امدادگر به صورت سراسری در استان بوشهر در حال انجام است.

لازم به ذکر است در این کارگاه 2 روزه، 120 نفر از نیروهای آموزش دیده، تخصص های لازم برای مربیگری امداد و حمایت روانی را فرا می گیرند.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۷ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۲:۶ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

23 شماره با شما

بیست و سومین شماره

ویژه نامه استانی روزنامه فرهنگ آشتی منتشر شد.

23 شماره با ویژه نامه های استانی فرهنگ آشتی

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۲:۴۲ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

تایید صلاحیت در دقیقه 90

اسامي 48 كانديداي تاييد صلاحيت‌ شده انتخابات مجلس شامل آن دسته از نامزدهايي است كه صلاحيت‌ اين عده در مرحله بررسي شوراي نگهبان مورد تائيد واقع نشده بود و اعضاي شوراي نگهبان در مهلت زماني 7 روزه اخير پس از بررسي هاي نهايي صلاحيت آنان را براي نمايندگي مجلس تائيد كرد.

از همدان فقط آقای غلام عباس ظفری تایید صلاحیت شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۴ اسفند۱۳۸۶ساعت ۷:۵۲ قبل از ظهر  توسط همدان پرس  | 

پرسپولیس به صدر جدول بازگشت

                    سپاهان در همدان زانو زد

 

سپاهان در همدان زانو زد

 

خبرگزاری همدان، علی شایان: هفته بیست و سوم از مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور با برگزاری دیدار پاس همدان-سپاهان و پرسپولیس-فجر سپاسی  به پایان رسید

در حساس ترین دیدار دو تیم پاس همدان و سپاهان اصفهان در ورزشگاه قدس شهر همدان در حالی به مصاف هم رفتند که تیم پاس در هفته های گذشته با وجود بازی خوب نتایج ضعیفی گرفت و در بازی مرحله ی یک هشتم پایانی جام حذفی برابر تیم دسته اولی  فولاد خوزستان در خانه متوقف شد و از دور این رقابت ها حذف شد.

تیم سپاهان نیز در حواشی اتفاق افتاده و کاهش کسر 5 امتیاز به 3 امتیاز  در صدر جدول قرار گرفته و برای تثبیت جایگاه خود نیاز به 3 امتیاز این بازی داشت.

 

برای دیدن متن کامل خبر بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۲ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۰:۲۲ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

دايي سرمربي تيم ملي فوتبال شد

علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد.

سرانجام پس از مدت‌ها «علي دايي» كاپيتان پيشين تيم ملي فوتبال ايران به عنوان سرمربي جديد تيم ملي انتخاب شد.

علي كفاشيان با اعلام اين خبر گفت: صحبت‌هاي مقدماتي طي روزهاي گذشته با علي دايي انجام شده بود كه امروز با ارايه برنامه‌هايش به فدراسيون فوتبال نشستي را با او برگزار كرديم.

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: پس از بررسي برنامه‌هاي علي دايي، وي رسما به عنوان سرمربي تيم ملي معرفي شد.

دايي: سرمربي‌گري تيم ملي فوتبال را با افتخار پذيرفتم

اين در حالي است كه علي دايي حتي در ميان گزينه‌هاي فدراسيون فوتبال براي تصدي پست سرمربيگري تيم ملي قرار نداشت.

سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران گفت: با افتخار در خدمت تيم ملي بوده، و در اين تيم فعاليت مي‌كنم.

علي دايي پس از انتخاب با عنوان سرمربي تيم ملي ايران اظهار كرد: صحبت‌هايم با مسئولان فدراسيون فوتبال را انجام دادم و با توجه به توافقي كه ميان هر دو طرف وجود داشت، سرمربي‌گري تيم ملي را قبول كردم.

وي گفت: ما براي فعاليت در تيم ملي تمامي صحبت‌ها را انجام داديم و من با افتخار در خدمت تيم ملي خواهم بود.

دايي افزود: درحال حاضر براي آن‌كه درباره‌ ساير مسايل صحبت كنم، بسيار زود است. منتظر جلسه‌ بعدي با مسئولان فدراسيون فوتبال هستم.

سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران تاكيد كرد: برنامه‌هايم براي تيم ملي را كه با مسئولان فدراسيون در ميان گذاشته‌ام، پس از جلسه‌ي مجدد با هيات رييسه‌ فدراسيون رسما اعلام خواهم كرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۲ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۹:۶ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مشاركت مردم همدان در طرح‌هاي كميته امداد بي‌نظير است

مديركل كميته امداد استان همدان گفت: مشاركت مردم استان همدان در طرح كميته امداد نظير طرح ايتام، جشن عاطفه‌ها، زكات، نيكوكاري در سطح كشور بي‌نظير است.

جليل بوجار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم استان همدان طي سال جاري در طرح‌هاي كميته امداد بيش از 55 ميليارد ريال كمك كرده‌اند.

وي با بيان اينكه در حال حاضر بيش از صد هزار نفر در استان همدان تحت حمايت كميته امداد قرار دارند تصريح كرد: در حال حاضر بيش از هزار روستا تحت پوشش كميته امداد قرار دارد.

بوجار تاكيد كرد: سعي كرده‌ايم در ارايه خدمات شان و كرامت انسانها حفظ شود تا كمك‌هاي مالي ما موجب شكستن حرمت افراد نشود.

وي ادامه داد: متاسفانه عده‌اي كه هر روز تعداد آنها افزايش مي‌يابد فقط به قصد اخاذي به كميته امداد مي‌كنيد اين در صورتي است كه هيچكدام از اين افراد نيازي به كمك ندارند.

مديركل كميته امداد همدان اضافه كرد: هر ساله كمتر از 10 درصد به خانواده امداد اضافه مي‌شود.

وي افزود: اگر سيستم اقتصادي كشور پويا باشد قطعا مردم ديگر نيازي به كمك‌هاي امداد نخواهند داشت.

بوجار يادآور شد: در حال حاضر 90 درصد خانواده‌هاي امداد از خدمات كميته امداد رضايت كامل دارند.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۰ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۹:۳۷ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

اربعين حسيني، تكرار ياد و خاطره حماسه سازان كربلاست

سلام بر حسين و اربعينش، سلام بر اربعين و زائرانش! و سلام بر اندوه هاي دل آنان كه به سوغات بر مزار كشتگان، عشق بردند و به مويه نشستند. به شوق زيارت صحن و سراي جان فزايت، اربعين شهادتت را به سوگ مي نشينيم، يا حسين!

اربعين از رازهاي هستي است و اربعين حسين (ع) روز بسط لطف اوست بر پيروان و دوستدارانش. و در مقام حسين (ع) همين بس كه در زيارت اربعينش خطاب به جدشان محمد مصطفي (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علي (ع) و مادر گراميشان فاطمه (س) ميگوييم كه خداوند عزاداري شما را در رثاء حسين (ع) فبول فرمايد.

 

اربعين در فرهنگ عاشورا

در فرهنگ عاشورا، اربعين به چهلمين شب شهادت حسين بن علي(ع) گفته ميشود که مصادف با روز بيستم ماه صفر است. از سنتهاي مردمي گرامي داشت چهلم مردگان است، که به ياد عزيز فوت شده خويش، خيرات و صدقات ميدهند و مجلس ياد بود  بر پا ميکنند، در روز بيستم صفر نيز، شيعيان، مراسم سوگواري عظيمی را در کشورها و شــــهرهاي مختلف به ياد عاشوراي حسيني بر پا ميکنند. عاشقان و پيروان آن امام، در سحال اســـــرار اربعين به ذکر پرداخته و  باران اشکبار  چشم خويش را با مظلوميت حسين و يارانش پيوند مي زنند. اين راه، راه تداوم عشق است و بي گمان هيچگاه بي رهرو نخواهد بود.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۸ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۰:۴۷ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

22 شماره با شما

 بیست و دومین شماره

ویژه نامه استانی روزنامه فرهنگ آشتی منتشر شد.

22 شماره با ویژه نامه های استانی فرهنگ آشتی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۸ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۹:۴۷ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

بیش از 110 نفر در استان تایید صلاحیت شدند

9 کرسی سبز مجلس را چه کسانی

 

تصاحب می کنند

 

در حالی که یک هفته تا آغاز تبلیغات رسمی انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است ،فضای کشور کاملا انتخاباتی شده و همه جا رنگ و بوی انتخابات به خود گرفته است.

از یک سو کاندیداهای احزار صلاحیت شده در تلاش هستند تا با حضور در بین اقشار مختلف مردم و تبلیغات غیر رسمی برای خود ،نظر آن ها را جلب کنند و از سوی دیگر مردم که در طول این سال ها به درک بالایی از شعور سیاسی دست یافته اند ،با جدیت مسائل را دنبال کرده و پیگیر آن هستند تا با شناخت از کاندیداهای مجلس ،در روز 24 اسفند ماه ،یک بار دیگر در پای صندوق های رای حاضر شوند و کرسی های سبز مجلس را به دست اهلش بسپارند.

در استان همدان نیز در حالی که 208 نفر برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند ،پس از اتمام مراحل بررسی صلاحیت این تعداد نامزد انتخاباتی طی سه مرحله ،در نهایت 110 نفر تایید صلاحیت شده که البته این رقم در آمار غیر رسمی تا 115 نفر نیز اعلام شده و باید تا 14 اسفند ماه منتظر بود تا لیست نهایی وزارت کشور منتشر شود.

همه اینها در حالی است که برخی از کاندیداها از تایید صلاحیت خود اطمینان داشتند از چند ماه قبل استارت تبلیغات خود را زده و بسیاری نقاط روستایی و حاشیه شهرها سفر کرده و به بیان برنامه ها و اهداف خود پرداخته اند.

نوید روزهایی بهتر ،شهرها و روستاهایی آباد ،حل معضل بیکاری ،کنترل تورم ،حل مشکلات اقتصادی ،توجه ویژه به جوانان و.....همه و همه حرف هایی هستند که این روزها به بیان های مختلف، مردم از زبان کاندیداها می شنوند و در استانی همچون همدان که بالاترین جمعیت جوان کشور را دارا هست و آمارهای بیکاری مشکلات اقتصادی نیز متاسفانه از رقم های بالایی را به خود اختصاص داده اند ،پرداختن به این گونه شعارها شدت بیشتری به خود گرفته و بسیاری از کاندیدا مانور اصلی خود را بر روی مسائل اقتصادی مردم و وضعیت معیشت آن ها قرار داده اند ،حال چه قدر این شعارها به عمل بیانجامد و چه میزان یک نماینده قدرت دارد تا به وعده هایی که می دهد جامه عمل بپوشاند ،سوالی است که ذهن اکثر مردم را مشغول کرده است.

مجلس به عنوان بالاترین مقام قانون گذاری در نظام جمهوری اسلامی ایران ،از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار بوده و هست ،اما بدون این قوه از قوای سه گانه نظام تنها می تواند قوانین مورد نیاز برای رفع مشکلات مردم وضع نماید و انجام کارهای اجرایی در حوزه وظایف این قوه و نمایندگان آن نیست و چه بسا بسیاری شعارهایی که نمایندگان می دهند مربوط به وظایف قوه مجریه و مسئولین اجرایی نظام است.

به نظر می آید نمایندگان مردم در مجلس بیش از آنکه بخواهند به آسفالت معابر ،رفع مشکلات ترافیک ،جاده سازی ،ساخت درمانگاه ،مسجد و....،حل مشکلات ریز و درشت شهرها و روستا و مشکلاتی از این دست بیاندیشند ،باید با نگاهی کلان به مسائل و مشکلات جامعه ،سعی در تصویب قوانینی برای تسریع کار قوه مجریه در حل معضلات جامعه باشند و به طور کلی می توان گفت مردم باید به کسانی رای دهند که فارغ تمام سهم خواهی ها ،دیدی کلان نگر داشته باشند.

امروز همه آحاد جامعه حتی جوانان و نوجوانان به خوبی از مشکلات موجود آگاهی دارند و بازگو کردن دوباره این مشکلات دردی را درمان نمی کند ،پس باید به دنبال کسانی بود که با وسعت دید خود ،به طرح ها و لوایحی رای دهند که جامع و راهگشای مشکلات در یک نگاه کلان باشد و گرنه در مقام حرف همه عالم هستند و در مقام عمل.....

ایران اسلامی امروز پای در راه توسعه گذاشته و هر روز گامی در این راستا بر می دارد ،حال برای اینکه بتوانیم سرعت حرکت جامعه به سوی توسعه پایدار را شتاب ببخشیم و در یک جهش توسعه ای قرار بگیریم ،چاره ای جز آنکه افرادی بر تکیه زدن بر کرسی مجلس بر گزينيم که صاحب اندیشه باشند و بتوانند سربلندی را در چارچوب برنامه های تدوین شده همچون سند چشم انداز 20 ساله تضمین نمایند.

سخن آخر اینکه استان همدان نیز از این 270 کرسی مجلس ،9 کرسی را به خود اختصاص داده که بی شک این منتخبان مردم نقش به سزایی می توانند در فرآیند توسعه جامعه ایفا کنند و این روزها همدانی ها ،ملایری ها ،نهاوندی ها ،تویسرکانی ها ،اسدآبادی ها ،کبودراهنگی ها و بهاری ها و رزنی حال و هوای دیگری را در شهرها و روستاها تجربه می کنند تا در نهایت با تکیه بر دانش و شناخت خود،در روز موعود صاحبان این 9 کرسی را برای چهار سال آینده برگزينند .حال چه کسانی در نهایت بر این 9 کرسی تکیه خواهند زد ،سوالی هست که بی شک پاسخ را تا قبل آغاز سال نو شمسی همگان خواهند فهمید ما نیز منتظر می مانیم.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۷ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۲:۷ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

دست‌بندهاي هزاره نخست ميلادي، عامل قاچاق را دربند كرد

سردار علی روستاییسردار علي روستايي فرمانده انتظامي استان همدان گفت: يك شبكه قاچاق اشياي عتيقه كه قصد خروج 381 قلم كالاي تاريخي از استان را داشتند، توسط نيروهاي اطلاعات و عمليات دستگير شدند.

وي خاطرنشان كرد: اين محموله اشياي عتيقه شامل دست‌بندهايي مربوط به دوره هزار نخست ميلادي، سكه‌هايي متعلق به دوره‌هاي عباسي، ‌ايلخاني، صفويه و افشار، كتاب خطي مربوط به دوره صفويه و بشقاب و گوشواره‌هاي متعدد مربوط به ادوار مختلف تاريخ است.

روستايي در خصوص ارزش ريالي اين محموله قاچاق نيز اظهار كرد: به علت فراواني اشياء و قدمت زياد آنها، كارشناسان هنوز نتوانسته‌اند براي اين اشيا برآورد قيمت كنند.

وي همچنين درباره هويت قاچاقچيان نيز توضيح داد: عامل اصلي اين شبكه دستگير شده و به دنبال بقيه اعضاي شبكه هستيم.

فرمانده انتظامي استان همدان، از كشف و ضبط محموله قاچاق كالا در يكي از گلوگاه‌هاي استان نيز خبر داد و اضافه كرد: اين محموله قاچاق در پوشش كاميوني دولتي حمل مي‌شد.

روستايي خاطرنشان كرد: اين محموله قاچاق توسط فردي كه كارمند يكي از ادارات دولتي است حمل شده و اين فرد در پوشش نام يك ارگان دولتي چندين بار كالاهايي نظير داروهاي كمياب، لوازم آرايشي و بهداشتي را در كردستان بار زده و براي فروش به تهران برده است.

فرمانده انتظامي استان همدان همچنين در خصوص طرح جمع‌آوري مواد محترقه نيز گفت: با توجه به نزديك‌شدن به پايان سال و پيش رو بودن چهارشنبه آخر سال طرح جمع آوري مواد محترقه از دوم اسفند آغاز شده است.

روستايي در ادامه به دستگيري قاتل صاحب يك نمايشگاه اتومبيل در همدان اشاره كرد و گفت: 40 روز پيش خانواده مردي كه نمايشگاه اتومبيل دارد، به يكي از مراكز انتظامي مراجعه و اعلام مفقودي كرد.

وي اضافه كرد: در پي انجام تحقيقات ‌متوجه شديم كه آخرين تماس اين مرد با يكي از خريداران خودرو بوده كه وي پس از بازداشت و انجام بازجويي، به قتل اعتراف كرد.

روستايي اضافه كرد: جسد سوخته مرد صاحب نمايشگاه نيز در تهران يافت شد.

به گفته وي، انگيزه قتل، به علت سوختگي جسد، مسائل خانوادگي است.

فرمانده انتظامي استان همدان همچنين شايعات مطرح درباره حضور اعضاي باند كاظم شفيعي، مجرم فيوجي در همدان را بي‌اساس دانست.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۷ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۲:۷ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

همایش نامزد های انتخاباتی همدان به روایت تصویر

عکس: خبرگزاری همدان،حسن افشاری

همایش نامزدهای انتخاباتی همدان

برای مشاهده بقیه عکسها بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۱:۱۶ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

اسامي 35 كانديداي انتخابات مجلس هشتم از استان همدان

اسامي 35 تن

از نامزدهاي انتخابات مجلس هشتم در استان همدان

در آخرين مرحله از اعلام اسامي كانديداهاي انتخابات دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي اسامي تاييد صلاحيت شدگان استان همدان اعلام شد. اين اسامي به اين شرح است.

حسين حمزه ئي، اسد آباد
سيد باقر حسيني، بهار و كبودر آهنگ
طيب شيخ بابائي، بهار و كبودرآهنگ
علي اصغر لطيفي، بهار و كبودر آهنگ
علي مثبت، بهار و كبودرآهنگ
علي يعقوقي، بهارو كبودرآهنگ
كوروش اردلاني، تويسركان
محمد امين جليلوند تويسركان
صابر رهبري، تويسركان
علي اكبر بصيري، رزن
مجيد صادقي اظهر، رزن
اكبر كوكبي پور،رزن
سيد ناصر محمودي، رزن
محمد رضا ملكي، رزن
مسيب يار محمدي واصل، رزن
محمد صالح احمدوند، ملاير
عباس اريازند، ملاير
شعبان پيرحياتي، ملاير
همايون پير حياتي، ملاير
سيد منصور حسيني، ملاير
علي محمد حيدري، ملاير
مجيد ساريخاني، ملاير
علي محمد عبداللهي‌نيا، ملاير
حسين عزيزي، ملاير
حسن ونايي، ملاير
اسماعيل آييني‌، همدان
محمد به‌جامه، همدان
علي بهرامي، همدان
محمد حسين حسيني، همدان
امير عفراتي، همدان
سعيد كريمي، همدان
محمد رضا كريمي، همدان
اصغر محمدي، همدان
مهدي نصيري، همدان
فرزانه نيكو، همدان

+ نوشته شده در  شنبه ۴ اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۱:۵۹ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

فینالیست های جام اتحاد مشخص شدند

 

در ادامه رقابت های  فوتسال جام اتحاد امروز2اسفندماه دو بازی از مرحله نیمه نهایی  برگزار شد.

در اولین بازی از این مرحله از رقابت ها دو تیم رسانه پارسی  و  پست بانک به مصاف هم رفتند که در پایان تیم شگفتی ساز رسانه پارسی که با ترکیبی از بازیکنان جوان و کهنه کار در این رقابت ها شرکت کرده توانست با نتیجه 4-3 از سد تیم با سابقه  پست بانک  عبور کرده و خود را به فینال برساند.

در این بازی برای رسانه پارسی  سجاد استخری و امیر حسین گنجی هر کدام یک گل و علی اصغر قاسمی 2 بار و در تیم پست بانک نیز رضا گمار ،اصغر ابو طالب و رسول دودمان گلزنی کردند.

در دومین بازی  دو تیم سنت سپهر و خوش نوش که پیش از این در مرحله گروهی یک بار رودر روی هم قرار گرفته بودند به مصاف هم رفتند.

در این بازی تیم خوش نوش با زدن 6 گل همانند بازی قبل به پیروزی دست یافت و تیم سنت سپهر  که برای رسیدن به دور پایانی تلاش میکرد تنها توانست 4 بار دروازه خوش نوش را باز کند و از راهیابی به فینال باز ماند تا در بازی رده بندی مقابل پست بانک قرار گیرد.

در ادامه این رقابت ها و در بازی فینال دو تیم رسانه پارسی و خوش نوش به رقابت  خواهند پرداخت تا چهره قهرمان این مسابقات مشخص شود.

گفتنی است به دلیل عدم حضور مسئولین استان مسابقه ی رده بندی و فینال هفته آینده و در سالن ابن سینای شهر همدان بر گزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۸:۰ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

جدیدترین تایید صلاحیت شدگان استان همدان

اسامي 205 نامزد رد صلاحيت شده انتخابات مجلس كه در مرحله تجديدنظر توسط شوراي نگهبان تائيد صلاحيت شدند، منتشر شد.
شوراي نگهبان پس از بررسي شكايات نامزدهاي رد صلاحيت شده و مشمول عدم احراز نمايندگي مجلس هشتم، صلاحيت 205 كانديداي ديگر را مورد تائيد قرار داد و براي ابلاغ به نامزدها اين فهرست را به وزارت كشور ارسال كرد.
صلاحيت اين تعداد از كانديداها در مراحل قبلي از سوي هيئت هاي اجرايي و نظارت رد شده بود.
لیست زیر اسامی تایید شدگان استان همدان است.

سيدمنصور حسيني ـ ملاير
سيدباقر حسيني ـ بهار و كبودرآهنگ
محمدحسين حسيني ـ همدان
كوروش اردلاني ـ تويسركان
علي‌‌محمد حيدري ـ ملاير
مهري سعيدي ـ همدان
طيب شيخ‌بابايي ـ بهار و كبودرآهنگ
مجيد صادقي‌اطهر ـ رزن
حسين عزيزي ـ ملاير
سعيد كريمي ـ همدان
محمدرضا كريمي ـ همدان
حسن وفايي ـ ملاير
اكبر كوكبي حميدپور ـ رزن
مهدي نصيري ـ همدان
فرزانه نيكو ـ همدان


 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲ اسفند۱۳۸۶ساعت ۱۶:۳۳ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

زمستان در همدان به روایت تصویر (2)

برای مشاهده بقیه عکسها بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۱:۳ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

جشنواره زمستانی همدان

عکس: خبرگزاری همدان،عباس چشمه قصابانی

 

عکس های فوق برگرفته از سایت هیات کوهنوردی استان همدان می باشد

 که توسط دوستان عزیز ما تهیه گردیده

لینک هیات کوهنوردی را جهت استفاده کاربران در این قسمت قرار می دهم.

هیات کوهنوردی استان همدان

 

 

برای مشاهده بقیه عکسها بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۹ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۱:۱ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

راهپیمایی 22 بهمن به روایت تصویر

عکس: خبرگزاری همدان،حسن افشاری

 

راهپیمایی روز 22 بهمن

 

برای مشاهده بقیه عکسها بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۲ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۴:۲۲ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

زمستان در همدان به روایت تصویر (1)

برای مشاهده بقیه عکسها بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۲ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۲:۴۰ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

توجه به دانايي در حمايت از صنعت دغدغه اصلي دولت است

معاون وزيركار :

 

توجه به دانايي در حمايت از صنعت دغدغه اصلي دولت است

 

 

معاون وزير كار و امور اجتماعي گفت: توجه به دانايي و مهارت در حمايت از توليد و صنعت دغدغه اصلي دولت نهم است.

سيد "علي‌اكبر طاهايي" روز يكشنبه در آيين تجليل از مديران نمونه فرهنگي و امور نماز سازمان كار و امور اجتماعي همدان افزود: دغدغه اصلي در دولت نهم حمايت از توليد و صنعت و رفع موانع پيش روي اين امر با توجه به عنصر دانايي و مهارت است.

وي اضافه كرد: تناسب آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي با بازار كار گام موثر دولت در ارتقاي بحث كارآفريني است.

وي اظهار داشت: نامگذاري روز سوم ارديبهشت ماه قبل از روز تجليل از كارگران نشان از توجه و اهميت دولت به اين امر است.

معاون وزير كار گفت: بر اساس تفاهم نامه‌اي كه بين وزارت كار و مسكن و شهرسازي براي خانه‌دار شدن قشر كارگري كشور منعقد شده، يكصد هزار واحد مسكوني براي كارگران در كشور احداث مي‌شود.

طاهايي افزود: توجه به منابع انساني و استقلال در همه ابعاد اهداف مهم استقرار نظام مقدس جمهوري اسلامي و خواسته‌هاي اساسي مردم است.

وي اظهار داشت: در اين جهت گام‌هاي موثري توسط دولت فعلي و دولت‌هاي پيشين برداشته شده است.

وي گفت: اگر در زمان حاضر در حوزه استقلال اقتصادي با چالش‌هايي روبرو هستيم به امر قيمت و قيمت‌گذاري در صنعت و توليد برمي‌گردد.

معاون وزير كار و امور اجتماعي با تاكيد بر التزام دولت به مقوله دانايي و دانش محوري در صنعت و توليد افزود: دانايي و علم، پويايي و پشتوانه صنعت است كه در نظام جمهوري اسلامي روي آن هدف‌گذاري شده است.

طاهايي اضافه كرد: دولت نهم گام بزرگي در حمايت از مقام كارآفريني و كارگري در صنعت برداشته كه نشان از اهميت و توجه به ارتقاي بخش صنعت و توليد و توجه به قشر كارگري است.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به تحقق ۵۰درصدي پرداخت تسهيلات بنگاههاي زودبازده در كشور گفت: طرحهاي زودبازده از گام‌هاي بلند دولت در بحث توليد اشتغال پايدار در كشور است.

وي اظهارداشت: بانك‌ها و دستگاههاي اجرايي در اين رابطه همكاري و تعامل خوبي داشتند.

در اين آيين كه در سالن اجتماعات شركت شير پاستوريزه پگاه همدان برگزار شد از ۱۰مدير فعال عرصه توليد و فرهنگ سازمان كار و امور اجتماعي و شركت هاي توليدي تابع تجليل شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۱ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۷:۵۵ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

ساكنان هفت هزار روستا در دولت نهم داراي تلفن ثابت شدند

 

معاون ارتباطات و برنامه‌ريزي وزارت ارتباطات و فن آوري اطلاعات گفت: هفت هزار روستا در كشور در دولت نهم داراي تلفن ثابت شدند.

مهندس "عبدخضر كامراني" روز شنبه در آيين راه‌اندازي ۲۲۲طرح مخابراتي افزود: اول انقلاب ۳۱۲روستا داراي تلفن خانگي بودند كه اين رقم اكنون به ۵۲هزار روستا رسيده است.

وي گفت: سال ،۸۴تعداد دفاتر خدمات ارتباطي روستايي ،ICTدر كشور ۹۳۶ مورد بوده كه با ۳۶۷درصد رشد، در حال حاضر به سه هزار و ۴۴۰دفتر رسيده است.

وي گفت: ضريب نفوذ تلفن ثابت در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي دو درصد بود كه اين رقم در حال حاضر به ۳۳درصد رسيده است.

وي افزود: در حال حاضر ۹۷درصد از واگذاري‌ها تلفن ثابت در كشور به روز انجام مي‌شود.

وي گفت: تعداد تلفن همراه سال ۸۴در كشور هفت ميليون سيم‌كارت بوده كه هم‌اكنون به ۲۱ميليون سيم‌كارت رسيده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۲۰ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۲:۵۳ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

به همت مرکز صدا و سیمای استان همدان

به همت مرکز صدا و سیمای استان همدان

سمفونی ابن سینا ساخته می شود

 

خبرگزاری همدان: با تلاش نیروهای متخصص مرکز صدا و سیمای همدان و با هدف معرفی هر چه بیشتر شخصیت های علمی و فرهنگی استان، سمفونی ابن سینا ساخته می شود.

مدیر مرکز صدا و سیمای مرکز همدان با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار جام جم و با اشاره به اینکه سمفونی ابن سینا به آهنگسازی دکتر "شاهین فرهت" در حال ساخت است افزود: شایسته نیست مردم فرهنگ دوست ایران اجازه دهند سایر کشورها برای کسب هویت علمی و فرهنگی، مفاخر علمی و فرهنگی ایران را به نام خود مصادره کنند.

حجت الاسلام تقی پور افزود: با توجه به حضور نیروی های کار آمد و متخصص در حوزه رادیو، تلویزیون، خبر و انیمیشن هم اکنون ساخت آثار رادیویی و تلویزیونی متنوع و مرتبط با فرهنگ اصیل مردم استان در این مرکز در دست ساخت است.

وی با اشاره به ساخت فیلم سینمایی " زیرخاکی" به کارگردانی و تهیه کنندگی "غلامرضا گرشاسبی" که در جشنواره فیلم فجر پذیرفته شده و به عنوان فیلم منتخب و ویژه اکران می شود گفت: 12 قطعه موسیقی در ژانرهای مختلف سمفونیک، ارکسترال و سنتی با موضوعات ایران، اتحاد ملی و انسجام اسلامی، همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، و عرفانی تولید شده است.

وی اضافه کرد: همچنین قطعات "صید عشق" و "ای ایران" با آهنگساز و تنظیم "مهران مهرنیا"، قطعه "تک نوازی" پیش درآمد سه گاه به آهنگسازی و تنظیم "مهران مهرنیا"، قطعه "سرزمین مهربانی" به آهنگسازی و تنظیم "محمود منتظم صدیق" در ژانر کودک و قطعه "فرزند الوند" به آهنگسازی و تنظیم "فرهاد برنجان" و خوانندگی "نیما مسیحا" ، قطعه "چراغ معجزه" به آهنگسازی، تنظیم و خوانندگی "شهرام خوش صفت"، قطعه بی کلام "فریاد" به آهنگسازی و تنظیم "مرتضی فطری"، قطعه "نی نوای زخم" به آهنگسازی و تنظیم "سیاوش شیرانیان" و خوانندگی "رسول تیمور فر"، قطعه های "مجنون" و تک نوازی "خسرو دل" به آهنگسازی "میر وحید رادفر"، قطعه "نهال خم شده" به آهنگسازی و تنظیم "سیاوش شیرانیان" و خوانندگی "محسن روح افزا" و قطعه "راز" با آهنگسازی و تظیم "مهران مهرنیا" از جمله این تولیدات است.

تقی پور اضافه کرد: استان همدان به جهت دارا بودن قومیت ها، زبان و گویش های بومی و محلی مختلف و متنوع، نماد بارز اتحاد ملی و انسجام اسلامی در چارچوب ایران اسلامی است.

وی افزود: اجرای طرح پژوهشی اطلس جامع همدان تحت عنوان "فرهنگ مادستان" توسط مدیریت آموزش و پژوهش مرکز همدان آغاز شده است و بر اساس آن فرهنگ جغرافیای، تاریخی، اجتماعی و سیاسی استان در یک مجموعه 10 جلدی در اختیار برنامه سازان صدا و سیما مرکز همدان و دوست داران این استان قرار خواهد گرفت.

تقی پور تصریح کرد: تدوین این فرهنگ الفبایی برای اولین بار در سطح استان های کشور در حال انجام است و گامی بلند در راه شناخت فرهنگ پر بار استان همدان خواهد بود.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۰ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۴:۲۳ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

اعزام خبرنگاران بخش فرهنگ و هنر همدان به جشنواره فیلم فجر

خبرگزاری همدان:  از سوی دبیرخانه بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، خبرنگاران سرویس فرهنگی رسانه های استان برای آشنایی بیشتر، به جشنواره فیلم فجر اعزام شدند.

مدیر اجرایی بیست و دومین جشنواره فیلم کودک با اعلام این مطلب افزود: بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با برنامه ریزی مشخص و با هدف هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه بزرگ فرهنگی و هنری در پایتخت تاریخ و تمدن اجرا می شود که در این راستا تعداد 20 نفر از خبرنگاران رسانه های جمعی به منظور آشنایی بیشتر با چگونگی اجرای جشنواره های مرتبط با فیلم و سینما به بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر در تهران اعزام شدند.

جعفر زمردیان با اشاره به اینکه همه دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری این جشنواره دارای برنامه مشخص و هدفمند هستند اضافه کرد: در جشنواره بیست و یکم به دلیل اینکه اولین سال برگزاری این برنامه در همدان بود، مشکلاتی وجود داشت که در جشنواره بیست و دوم شاهد بروز این مشکلات نخواهیم بود.

وی با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی کهن دیار هگمتانه تصریح کرد: استان همدان استعدادهای فراوانی در مدیریت و اجرای برنامه های بزرگ فرهنگی و هنری ملی و بین المللی دارد که تاکنون آن طور که باید به آن توجه نشده است و امیدواریم با برگزاری باشکوه جشنواره های فیلم کودک و بخشی از جشنواره فیلم فجر استعدادها و قابلیت های این استان به مدیران فرهنگی کشور معرفی شود.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۰ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۴:۱۳ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

همدان میزبان اولين دوره مربيگري نجات در سيلاب

خبرگزاری همدان: اولين دوره مربيگري درجه 3 نجات در سيلاب غرب كشور به همت اداره آموزش امداد جمعيت هلال احمر استان همدان و با حضور نمايندگاني از 4 استان برگزار شد. حسين اشرفي معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان در حاشیه این مراسم حاضرين در اين دوره را از ورزيده ترين و زبده ترين امدادگران ايران برشمرد و گفت: لازمه فعاليت در گروه هاي غواصي و نجات در سيلاب، آشنايي كامل به فنون شنا و امداد و همچنين دارا بودن توان جسماني بالاست.

علی شهدوستي مسئول تيم غواصي و نجات در سيلاب جمعيت هلال احمر استان نیز هدف از برگزاري اين دوره را آشنايي بيشتر امدادگران با فنون نوين نجات در سيلاب و همچنين تربيت مربيان زبده و كارآزموده خواند .

وي سرفصلهاي  اين دوره آموزشي را آشنايي با آب هاي خروشان ، فيزيولوژي آب ،سيل شناسي و تشخيص خطرات سيل ، ICS در سيلاب ، پزشكي در سيلاب ، موقعيت يابي ، حمل ها و روشهاي نجات غريق ، شناخت عوارض رودخانه ،تمرينات استقامت ، شناي امدادي و شنا در رودخانه هاي خروشان عنوان كرد.

گفتني است با توجه به برودت هواي استان دوره علمي كار در آب هاي خروشان اوايل اسفند ماه سال جاري در رودخانه سد دز واقع در استان خوزستان انجام خواهد شد.

لازم به ذكر است اين دوره با حضور61 نفر از امدادگران منتخب استانهاي همدان ، كردستان، كرمانشاه و لرستان به مدت 3 روز اجرا شد.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۰ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۴:۹ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

وزیر کشور در همدان

وزير كشور:

فروغ انقلاب اسلامي روز‌به‌روز در حال افزايش است

 

خبرگزاري همدان: وزير كشور با اشاره به گذشت 30 سال از انقلاب اسلامي گفت: امروز فروغ انقلاب اسلامي روزبه‌روز بيشتر شده و قدرت تأثيرپذيري آن انكارناپذير است.   

مصطفي پورمحمدي با بيان اينكه امواج انقلاب امروز باثبات‌تر از گذشته است افزود: ‌اين باثباتي 30 سال تحمل، سختي، استقامت و شهادت مردم ايران را در پي داشته است.

وي تأكيد كرد: امروز از همه كشورها به دنبال انقلاب و آرمان‌هاي امام راحل هستند چرا كه انقلاب اسلامي ايران را يك انقلاب كامل مي‌دانند.

وزير كشور اظهار داشت: موج معنويت انقلاب امروز در دنيا با بهره‌گيري از انقلاب اسلامي ايران در حال گسترش است و اين امر باعث عصبانيت دشمنان نظام شده است.

پورمحمدي اضافه كرد:‌ اگر الان تصور روشني از انقلاب اسلامي وجود دارد به خاطر اين است كه انقلاب ما انقلاب حسين است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۸ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۳:۱۰ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مردم همدان داراي ويژگي‌هاي مثبت فراوان هستند

احمدي نژاد در مراسم افتتاح سيلوي 70 هزار تني گندم در همدان:

        مردم همدان داراي ويژگي‌هاي مثبت فراوان هستند

 

رييس‌جمهور عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح سيلوي 70 هزار تني ذخيره‌سازي گندم در استان همدان، اظهار داشت: مردم همدان داراي ويژگي‌هاي مثبت فراوان هستند.

عصر امروز 18 سیلوی گندم با مجموع ظرفیت 528 هزار تن در 5 استان کشور درمراسمی با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد .عصر امروز 18 سیلوی گندم با مجموع ظرفیت 528 هزار تن در 5 استان کشور درمراسمی با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد .رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه عظیم ذخیره سازی گندم در جشن نکوداشت برکت که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد خودکفایی در گندم را از الطاف و عنایات الهی خواند.

وی دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی را به ملت ایران از جمله مردم استان همدان تبریک گفت.
نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز از تلاش‌های دولت نهم در راستای خدمت‌رسانی به مردم و پیشرفت کشور قدردانی کردند.
استاندار همدان نیز گزارشی از وضع استان در بخش تولید و ذخیره‌سازی گندم بیان و خاطر نشان کرد: هم‌اکنون 4 سیلو با ظرفیت 150 هزار تن و با استفاده از منابع زودبازده در حال احداث در استان همدان است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۲:۹ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

تسریع در خدمت رسانی به کشاورزان

خبرگزاری همدان: رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در گفتگو با خبرنگار جام جم گفت: در راستای تحقق برنامه های اصل 44 قانون  اساسی و کاهش تصدی گیریهای دولت و واگذاری امور به بخش غیر دولتی و به منظور افزایش توان فنی و کارشناسی در مزارع و واحدهای تولیدی و نیز ایجاد سهولت در دسترسی کشاورزان به خدمات مورد نیاز، شبکه خدمات مشاوره ای، فنی و مهندسی کشاورزی در مناطق مختلف استان استقرار می یابد.

مهندس حسین رجبیان افزود: در این راستا و در سال جاری 24 شرکت خدمات مشاوره ای با مشارکت 120 نفر از دانش آموختگان علوم کشاورزی سازماندهی و با استقرار در سطح بخش ها و دهستان ها فعالیت خود را آغاز خواهند کرده اند.

وی در ادامه گفت: طی سالهای اخیر 507 نفر از فارغ التحصیلان بصورت فعالیت در عرصه های تولیدی و نیز ایجاد شرکتهای موضوعی از قبیل شرکتهای آموزشی – ترویجی، مکانیزاسیون کشاورزی، شرکتهای ارائه کننده خدمات امور دام و کلینیک های گیاهپزشکی مشغول فعالیت شده اند و شرکتهای خدمات مشاوره ای با تفاهم و همراهی با شرکتهای موضوعی می توانند مجموعه ای از خدمات کشاورزی از جمله هر نوع مشاوره، راهنمایی و آموزش در امور فنی، تولیدی، اداری، بازرگانی، تامین و توزیع نهاده ها، خدمات بیمه ای و نظارت فنی بر فرآیند تولید در عرصه های زراعی، باغی و دامی و صنایع وابسته به کشاورزی را بصورت متمرکز به کشاورزان ارائه نمایند.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد باتوجه به نزدیکی شرکتهای مشاوره ای به عرصه های تولید و همچنین باتوجه به حضور فارغ التحصیلان در این شبکه، خدمات کشاورزی با کیفیت، سرعت و سهولت بیشتری در اختیار بهره برداران قرار گیرد
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۷:۴۹ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

کاهش 7/1 درصدی نرخ بیکاری در همدان

خبرگزاری همدان: با اجرای طرح های مصوب ملی و استانی و همچنین اجرای مطلوب طرح کشوری پرداخت تسهیلات به بنگاه های زودبازده اقتصادی، نرخ بیکاری در استان همدان در سال جاری نسبت به سال گذشته 7/1 درصد کاهش پیدا کرده است.

رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان همدان از کاهش تعداد افراد بیکار جویای کار در سال جاری در استان همدان خبر داد و افزود: با اجرای طرح ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۷:۴۶ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مرمت بیش از 42 اثر و بنای تاریخی از ابتدای سال در همدان

خبرگزاری همدان: به همت سازمان میراث فرهنگی و با هدف حفظ و نگهداری از آثار ارزشمند تاریخی، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 42 اثر و بنای تاریخی مورد مرمت و احیاء قرار گرفته اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همدان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار جام جم با اشاره به اینکه حفظ و نگهداری از آثار باستانی و تلاش برای معرفی هر چه بیشتر این میراث های ارزشمند از اهداف اصلی این سازمان است افزود: استان همدان با برخورداری از یک هزار و 587 اثر و بنای تاریخی و گردشگری، به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران از جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری و جذب توریست کشور برخوردار است که استفادذه از تمام ظرفیت های استان در این بخش از سیاست های کلی سازمان میراث فرهنگی است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ بهمن۱۳۸۶ساعت ۱۷:۳۵ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

جدید ترین شماره هفته نامه فرهنگ آشتی

۲۱ امین شماره

ویژه نامه استانی روزنامه فرهنگ آشتی منتشر شد.

نظرات و پیشنهادات خود را درباره ویژه نامه استانی فرهنگ آشتی
به شماره پیامک ۳۹۹ ۴۶۶ ۶۳ ۹۳ ۰ ارسال نمایید.
 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۳:۴۰ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

در گوشی ...

* شنیده می شود با اعلام نظر هیات های نظارت استان ،نه تنها کسی از اصلاح طلبان تایید نشده بلکه افراد نزدیک به اصلاح طلبان نیز رد صلاحیت شده اند. از جمله این افراد می توان به دکتر مجذوبی ،پژمان محبی ،نیلی ،یعقوبی و... اشاره کرد. احتمالا در مرحله سوم تایید صلاحیت ها افرادی هم که خود را اصولگرایان اصلاح طلب می نامند رد صلاحیت خواهند شد ،چون از واژه اصلاح طلب استفاده کرده اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۳:۲۳ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

امير شهاب رضويان: ميناي شهر خاموش در ادامه‌ي فيلم اولم است

امير شهاب رضويان:
"
ميناي شهر خاموش" در ادامه‌ي فيلم اولم است


 

امير شهاب رضويان گفت: فيلم "ميناي شهر خاموش" در ادامه‌ي ساخت فيلم اول‌ام "سفر مردان خاكستري" است.

اين كارگردان سينماي ايران كه در جلسه‌ي نقد و بررسي آخرين ساخته‌ي سينمايي‌اش در حوزه هنري سخن مي‌گفت، ادامه داد: منبع الهام بنده براي ساخت فيلم‌هايم واقعيات و انسان‌هاي واقعي است و همواره نگارش فيلم‌نامه‌هاي من 3-2 سال به طول مي‌انجامد، چراكه در عرض اين مدت به ضبط و جمع‌آوري اطلاعات و واقعيات مي‌پردازم.

او همچنين در اين جلسه خاطرنشان كرد: قصد من از ساخت اين فيلم ارايه بيانيه سياسي نبوده است و با وجود آنكه معلومات سياسي لازم را دارم، اما معتقدم قدرت بايد در دست سياست‌مداران باشد.

وي افزود: سعي كرده‌ام اطلاعات فيلم را در فيلم پخش كنيم و هيچ مطلبي را در فيلم دوباره‌گويي نكرده‌ام تا جايي كه استاد انتظامي گفت: اگر اين فيلم از رسانه‌اي مثل تلويزيون پخش شود، مخاطب اگر براي مدتي از پاي تلويزيون بلند شود، بقيه فيلم را متوجه نخواهد شد و از نظرش فيلم گنگ و مبهم خواهد بود.

وي افزود: سعي كرده‌ام اطلاعات فيلم را در فيلم پخش كنيم و هيچ مطلبي را در فيلم دوباره‌گويي نكرده‌ام تا جايي كه استاد انتظامي گفت: اگر اين فيلم از رسانه‌اي مثل تلويزيون پخش شود، مخاطب اگر براي مدتي از پاي تلويزيون بلند شود، بقيه فيلم را متوجه نخواهد شد و از نظرش فيلم گنگ و مبهم خواهد بود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۳:۱۸ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

حرف های تلخ پرویز سامری و فرهاد داخم در جمع خبرنگاران

کادر فنی تیم والیبال شهرداری

از این تیم خداحافظی خواهند کرد!

حسن افشاری :با حضور تیم لیگ برتری پاس در همدان و حضور قوی این تیم در لیگ برتر ،بیشتر از گذشته توجه مردم ورزش دوست همدان به ورزش حرفه ای جلب شده و تب و تاب حضور در  رقابت های ملی ،تمام استان را فرا گرفت تا جایی که در هر میزبانی این تیم در چهارچوب لیگ برتر بیش از هزار نفر با حضور در استادیوم قدس حمایت خود را از تیم سبزپوش به اثبات می رسانند.

اما نکته قابل توجه حضور تیم پاس ،ایجاد شور و نشاطی جدید در حمایت مردم از سایر ورزش ها و توجه مسئولان و قشرهای مختلف جامعه به سایر رشته های ورزشی است.

یکی از تیم های دارای نام و مقام ورزشی در بین مردم استان ،تیم والیبال شهرداری همدان است که با حضور قوی خود در سوپر لیگ والیبال کشور ،توان ورزشی استان همدان را به رخ سایر تیم ها کشیده است و جوانان و نوجوانان همدان نیز با تمام توان در کنار بازیکنان تیم برای حفظ جایگاه نماینده والیبال استان در رقابت های ملی با جان و دل تلاش می کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۳:۳ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

با حمایت از والیبال شهرداری، آبروی شهرمان را بخریم

مهرداد حمزه: در حالی که تیم والیبال شهرداری همدان اولین تجربه خود را در سوپر لیگ والیبال کشور تجربه کرده و طی هفته های گذشته از برگزاری مسابقات  توانسته خودی نشان دهد و بازی های قابل قبولی را ارائه کرده است ، اما متاسفانه مسائل حاشیه ای  که طی این مدت  برای این تیم به وجود آمده باعث شده تا روحیه بازیکنان این به ویژه در بازی های دور برگشت  به شدت پایین آمده تا آنجایی که کاملا در روند بازی آنها تاثیر گذاشته و بازیکنانی که در شروع مسابقات لیگ بازی های بسیار درخشانی از خود به نمایش می گذاشتند، افت بازی آنها به شدت مشهود بوده و در پاره ای از مواقع نیز اعتراض هواداران تیم را  همراه داشته است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۳:۰ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مرحله دوم تایید صلاحیت کاندیداهای انتخاب مجلس هشتم پایان یافت

 

مرحله دوم تایید صلاحیت کاندیداهای انتخاب مجلس هشتم پایان یافت

126 کاندیدا در استان همدان رد صلاحیت شدند

با پایان یافتن مرحله دوم تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ،از 208 کاندیدای ثبت نامی ،126 نفر رد صلاحیت شده و تنها صلاحیت 77 نفر احراز شده است و 5 نفر نیز انصراف داده اند.

براساس اعلام مسئولین برگزاری انتخابات در استان همدان با مشخص شدن وضعیت تایید صلاحیت ها ،در مرحله دوم 22 نفر در همدان ،14 نفر در بهار و کبودرآهنگ ،13 نفر در نهاوند،10 نفر در ملایر ،9 نفر در تویسرکان ،6 نفر در اسدآباد و 3 نفر در رزن به رقابت خواهند پرداختند ،هر چند که افراد رد صلاحیت شده می توانند به شورای نگهبان شکایت کرده و ممکن است تغییراتی در وضعیت رد و تایید صلاحیت ها به وجود خواهد آمد....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۲:۳۸ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

نمایشگاه عکسی به سردی زمستان

به همت معاونت فرهنگی – اجتماعی شهرداری همدان نمایشگاه عکسی با موضوع " جلوه های محرم در زمستان" در محل نمایشگاه تشکل های مردمی همدان برگزار شده است.

در این نمایشگاه پس از اعلام فراخوان و دعوت از علاقمندان برای شرکت در مسابقه، عکس های انتخابی از سوی نیما دیماری، وحید چهاردولی و مجید امدادی به عنوان داوران مسابقه به معرض نمایش گذاشته شد.

اما نکته قابل توجه در این حرکت ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۶ساعت ۲۲:۳۰ بعد از ظهر  توسط همدان پرس  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر